Artur Ponikiewski

PREZES ZARZĄDU
KIEROWNIK TERENOWEJ STACJI OCHRONY PRZYRODY I EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Artur

artur-odznaka2artur-martur-zopnz

„Nadinstruktor” - od niepamiętnych dla siebie czasów uprawiający turystykę narciarską i żeglarską, później także jaskiniową. „Krajoznawca - Praktyk” - od kilkunastu lat pracujący czynnie jako przewodnik, instruktor oraz kierownik szkoleń kadr turystycznych. „Krajoznawca - Teoretyk” - autor wielu publikacji z zakresu turystyki kwalifikowanej, edukacji ekologicznej, botaniki, speleologii i architektury obronnej. Pasjonat podziemi i fortyfikacji oraz turystyki jaskiniowej.

W 2014 roku wyróżniony przez:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki odznaką honorową - "Za Zasługi dla Turystyki",
  • Ministerstwo Środowiska odznaką honorową - "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej",
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką - "Za opiekę nad zabytkami".

 Uprawnienia: Instruktor Przewodnictwa, Pilot wycieczek, Przewodnik terenowy, Przewodnik miejski, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej.
Języki: angielski.

Agnieszka Ponikiewska

SEKRETARZ ZARZĄDU
KOORDYNATOR BIURA PROJEKTÓW

Agnieszkaagnieszka-odznaka2

„Główny Organizator” - jeśli program wycieczki, szkolenia lub jakaś impreza turystyczna była trudna lub niemożliwa do zrealizowania przez wiele wieków, a ludzie odstępowali od jej realizacji, to wtedy anioł lub diabeł posłał Agnieszkę... i nierealne od tego czasu stało się wykonalne. Tak, niewątpliwie każdy zamawiający usługę w naszym Towarzystwie na własne, turystyczne oczy zobaczy kunszt organizacyjny Agnieszki - jej solidność i rzetelność, a przede wszystkim jasne, konkretne podejście do powierzonego zadania. Poza tym jako jedyna kobieta w Zarządzie TTPiK trzyma i dzieli kasę, więc... sami rozumiecie - niskie ukłony i szacuneczek!

W 2014 roku wyróżniona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odznaką honorową "Za Zasługi dla Turystyki". Uprawnienia: Pilot wycieczek, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej, Instruktor Nordic Walking.
Języki: angielski.

Mieszko Janiszek

CZŁONEK ZARZĄDU

Mieszkozdt

„Człowiek z Tytanu” - całkowicie odporny na wszelkie niedogodności, warunki terenowe i atmosferyczne. Właściwie całe życie Mieszka i jego praca od lat związane są z turystyką i obsługą ruchu turystycznego, a także szkoleniem kadr. „Praktyk” - to najlepsze określenie! Z wykształcenia geolog, z zamiłowania krajoznawca. Niekwestionowany specjalista w zakresie speleoturystyki i fortyfikacji. Jeśli kiedyś w książkach o turystyce kwalifikowanej pojawi się zdjęcie pokazujące takiego turystę, będzie to z całą pewnością fotka przedstawiająca Mieszka. Podobnie zresztą jak w przypadku zobrazowania powiedzenia „oddać serce na dłoni”, będzie to mieszkowe serducho.

W 2015 roku wyróżniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odznaką honorową "Za Zasługi dla Turystyki".

Uprawnienia: Pilot wycieczek, Przewodnik terenowy, Przewodnik Ojcowskiego PN, Przewodnik Roztoczańskiego PN, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej.
Języki: angielski.

Our website is protected by DMC Firewall!